Jazz Funk

Jazz funk dansı, jazz ve funk müziğe uyumlu olarak yapılan bir dans stilidir. Jazz funk dansı, jazz ve funk müziğin enerjik ritimlerine uygun olarak hareket edilen bir dans stilidir. Jazz funk dansı, özellikle 70’lerden itibaren popüler olmuş ve günümüzde de hala sevilen bir dans stilidir.

Jazz funk dansı, jazz ve funk müziğin enerjik ritimlerine uygun olarak yapılır ve hareketlerde jazz dansının yumuşak ve esnek hareketleri ile funk müziğin sert ve atılı hareketleri birleştirilir. Jazz funk dansı, özellikle funk müziğin popüler olduğu dönemlerde yapılmıştır ve günümüzde de hala popüler olan bir dans stilidir.

Jazz funk dansı, jazz ve funk müziğin enerjik ritimlerine uygun olarak yapıldığı için çok eğlencelidir ve dansçıların vücutlarını hareket ettirir. Jazz funk dansı, aynı zamanda dansçıların koordinasyon becerilerini geliştirir ve bedenlerini esnek hale getirir.

Jazz Funk dansı, Hip-hop kültürünün bir uzantısı olarak ortaya çıkmıştır. Hip-hop kültürü freestyle (doğaçlama) bir kültürdür. Hip-hop müziğinin reklamcılığa ve medyaya taşınmasıyla piyasada daha sistematik ve net hareketlere talep artmıştır. Burada yapımcılar ve koreograflar devreye girmiştir. 

Bazen “Street Jazz” da denilen Jazz Funk, müzik videolarında, sahnede ve reklamcılıkta var olarak kendisine yeni bir alan yaratmış ve hip-hop dansından ayrı bir yer edinmiştir.

Jazz Funk kümülatif bir danstır, Jazz, Hip-hop ve waacking danslarının katkılarıyla oluşmuştur.

OKUDANS farkı ile Juzz Funk dansı ile tanışın ve uzman eğitmenlerimiz ile hemen eğlenceli dünyamıza adım atın!

Scroll to Top